fbpx

Zalety używania mleka oślego w codziennej pielęgnacji

O oślim mleku niewielu jeszcze słyszało, a szkoda. Naszą misją jest uświadomienie ludziom, jak wiele tracą, nie używając go w swojej codziennej pielęgnacji.

Skąd się wzięło ośle mleko?

Ośle mleko to fenomen od wieków! Mimo braku dostępu do nauki już starożytne cywilizacje używały go do pielęgnacji skóry, oraz leczenia. Dzięki badaniom wiemy, że ośle mleko to przede wszystkim NUTRACEUTYK – co oznacza, że jest naturalnym składnikiem spożywczym posiadającym właściwości zdrowotne.

W wielu krajach mleko ośle podawane jest w szpitalu niedożywionym noworodkom, wcześniakom ze względu na zbliżoną zawartość witamin i minerałów do mleka człowieka. Oprócz dzieci mleko ośle przyjmują również osoby starsze, oraz takie, które przeszły leczenie nowotworowe.

Dodatkowo mleko ośle obniża poziom cholesterolu w organizmie, wpływa na obniżenie ciśnienia krwi oraz blokuje wchłanianie cholesterolu pokarmowego. Ma właściwości antybakteryjne i antywirusowe.

Ponadto posiada wiele funkcji w odniesieniu do naszej skóry – odżywia ją, dogłębnie nawilża i regeneruje naskórek. Dzięki działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym łagodzi podrażnienia i przyspiesza ich gojenie. Zawiera naturalny filtr UV, dlatego może pomóc w ochronie skóry przed niekorzystnym wpływem promieni słonecznych.

Zawarte w mleku oślim witaminy i minerały działają rozjaśniająco i wygładzająco na skórę, przeciwdziałając pojawianiu się zmarszczek, regenerują uszkodzenia oraz łagodzą zmiany związane z nadmiarem zanieczyszczeń i stresem.

Ośle mleko, a pielęgnacja.

Kleopatra była pionierką w historii oślego mleka i stosowania go w pielęgnacji. Z zapisków dotyczących jej persony możemy wyczytać, że kąpała się ona w oślim mleku każdego dnia, a gdy podróżowała, wraz z nią podróżowało stado oślic, które zapewniały jej te kąpiele.

Co przynosiło stosowanie oślego mleka w ten sposób? Odżywienie, regeneracja uszkodzonego naskórka, rozświetlenie oraz dogłębne nawilżenie. To tylko niektóre funkcje, ponieważ ośle mleko ma ich znacznie więcej :

  • Przeciwdziała procesowi starzenia, fotoagingowi, szkodliwemu działaniu czynników środowiska – dzieje się tak, dzięki antyoksydacyjnemu kompleksowi witamin.
  • Regeneruje oraz uelastycznia skórę dzięki zawartości aktywnych peptydów.
  • Wiele minerałów zawartych w składzie mleka oślego odpowiada za piękną, rozświetloną i pozbawioną przebarwień skórę.
  • Mleko ośle jest bogate w enzymy, w tym wysoki poziom lizozymu, działa więc przeciwbakteryjnie oraz zapobiega infekcjom, w tym wirusowym.
  • Ma właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu może hamować rozwój komórek rakowych, jak również pobudzać system immunologiczny człowieka poprzez wysoką zawartość immunoglobulin.
  • Silnie nawilża skórę, pozostawiając ją promienną i pełną blasku dzięki zawartości NNKT oraz kwasu oleinowego.

Cała ta wiedza sprawiła, że stworzyliśmy markę OHJO.

Dlaczego w Ohjo stawiamy na ośle mleko?

Ośle mleko zapewnia Twojej skórze nie tylko nawilżenie. To również działanie przeciwwirusowe, regenerujące, przeciwzmarszczkowe. Jego siła tkwi w składzie i synergii składników zapewniającej kompleksowe działanie.

Prosto z natury.

Kosmetyki naturalne dla dziecka na wiosnę
Okolicy pieluszkowe, jak pielęgnować delikatną skórę dziecka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij Mój koszyk
Zamknij Lista życzeń
Zamknij Ostatnio przeglądane
Zamknij
Zamknij
Kategorie