fbpx

Ośle mleko, nasz ulubiony nutraceutyk

Czym są nutraceutyki ? Według wikipedii są to środki spożywcze łączące w sobie wartości żywieniowe i cechy środków farmaceutycznych. Oznaczają zarówno poszczególne składniki żywności, jak i substancje dodatkowe, a także gotowe produkty spożywcze oraz suplementy, których spożycie przynosi większe korzyści zdrowotne i terapeutyczne, niż te wynikające z normalnej diety. Jeśli teorię mamy już odhaczoną,czas na fakty :)

Gdzie znajdziesz nutraceutyki?

Pierwszym z brzegu przykładem niech będzie brokuł, który ma sporą zawartość SULFORAFANU. Substancji tej przypisuje się przede wszystkim działanie antynowotworowe, a dzięki właściwościom antybakteryjnym skutecznie pomaga w walce z bakterią Helicobacter pylori, której obecność prowadzi m.in. do wrzodów żołądka.

Kolejnym jest KWAS ALFA-LINOLENOWY, znany jako kwas tłuszczowy omega-3, to zawarty w lnie i nasionach chia uniwersalny lek, który pomaga na wiele schorzeń.
Dzięki przyjmowaniu go w pożywieniu możemy wpłynąć pozytywnie na odporność, na stres, koncentrację oraz pamięć.
Dodatkowo zadba o nasz wzrok i wyrówna poziom cukru we krwi.

LIGNANY, czyli siemię lniane – jest niezastąpione jeśli chodzi o wyrównanie poziomu hormonów żeńskich – wiążą je tkanki przysadki mózgowej, macicy oraz piersi co ma ogromny wpływ na możliwość wystąpienia raka macicy, piersi i jajników.
Każda kobieta, a zwłaszcza te, które mają problemy z zachwianą gospodarką hormonalną, powinny uwzględnić siemię lniane w swojej diecie.

LIKOPEN, czyli nutraceutyk występujący w pomidorach – czerwony barwnik w tych warzywach, to jeden z najlepszych przeciwutleniaczy.
Posiada właściwości przeciwnowotworowe, wspomaga pracę układu krążenia, oraz zapobiega rozwojowi miażdżycy i choroby wieńcowej.

Aby przyswoić 95% likopenu z pomidorów, powinniśmy spożywać je wraz z tłuszczem (oliwa, olej roślinny) Włosi wiedzieli co robią wymyślając przekąskę w postaci pomidorów z mozzarellą polaną oliwą z oliwek ;) Co ciekawe – jedząc samego pomidora przyswoimy tylko 5% tego związku.

Przyznacie, że różnica jest ogromna!

Nutraceutyki, a kosmetyki.

Najważniejszym dla nas nutraceutykiem jest OŚLE MLEKO! Jest to mleko, które ma cudowne właściwości stosowane od wewnątrz jak i na zewnątrz, znane od tysięcy lat.

W wielu krajach mleko ośle podawane jest w szpitalu niedożywionym noworodkom, wcześniakom ze względu na zbliżoną zawartość witamin i minerałów do mleka człowieka.
Oprócz dzieci mleko ośle przyjmują również osoby starsze, oraz takie, które przeszły leczenie nowotworowe.

Dodatkowo mleko ośle obniża poziom cholesterolu w organizmie, wpływa na obniżenie ciśnienia krwi oraz blokuje wchłanianie cholesterolu pokarmowego. Ma właściwości antybakteryjne i antywirusowe. Ponadto posiada wiele funkcji w odniesieniu do naszej skóry – odżywia ją, dogłębnie nawilża i regeneruje naskórek. Dzięki działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym łagodzi podrażnienia i przyspiesza ich gojenie.

Zawiera naturalny filtr UV, dlatego może pomóc w ochronie skóry przed niekorzystnym wpływem promieni słonecznych. Zawarte w mleku oślim witaminy i minerały działają rozjaśniająco i wygładzająco na skórę, przeciwdziałając pojawianiu się zmarszczek, regenerują uszkodzenia oraz łagodzą zmiany związane z nadmiarem zanieczyszczeń i stresem.

BIO ośle mleko – nasz ulubiony nutraceutyk.

Nie mogliśmy zignorować tak wielu funkcji BIO oślego mleka. Według nas to najbogatszy nutraceutyk dostępny na rynku kosmetycznym i spożywczym – dlatego jest on bazą naszych kosmetyków OHJO. Cały świat powinien znać wspaniałe działanie naturalnych kosmetyków stworzonych na bazie BIO oślego mleka.

Sprawdź sama i przekonaj się, jak działa!

Czym są prebiotyki?
Dlaczego Twoja skóra potrzebuje mleka oślego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij Mój koszyk
Zamknij Lista życzeń
Zamknij Ostatnio przeglądane
Zamknij
Zamknij
Kategorie