fbpx

Okolicy pieluszkowe, jak pielęgnować delikatną skórę dziecka?

Każda mama na początku swojej drogi w tej roli zastanawia się, co jeszcze powinna wiedzieć, aby jej maluch był zadbany i bezpieczny. Oczywiście oprócz spełniania podstawowych potrzeb takich jak sen, jedzenie i bliskość rodziców pozostają kwestie fizjologiczne – jak dbać o okolice pieluszkowe? O tym w dzisiejszym tekście!

Przewijanie

Jeśli jesteś mamą, to wiesz, że częste przewijanie maleństwa to jedno z kilku działań, dzięki którym Twoje dziecko może poczuć się komfortowo. Każdy świeżo upieczony rodzic zastanawia się, jak często powinien przewijać maluszka, czy za każdym razem myć okolice pieluszkowe? Czy stosować krem? Czy sprawdzać pieluchę co 3, 10, a może 30 minut?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że maluszki nigdy nie będą załatwiać swoich potrzeb regularnie. W związku z tym pieluszka dziecka powinna być często kontrolowana przez opiekuna. Oczywiście jeśli maluch odda mocz raz, to nie musimy od razu zmieniać pampersa na nowego – pamiętajmy, że dzieci nie mają w sobie tak wielu płynów jak dorośli, dlatego jednorazowo oddana potrzeba może okazać się kilkoma kropelkami uryny. Gorzej jest w przypadku kupy – maluchy powinny taką pieluchę mieć zmienioną jak najszybciej – to właśnie z powodu rzadko zmienianej pieluchy po wypróżnieniu dzieci miewają odparzenia i podrażnienia.

Podrażnienia mogą występować też samoistnie – kiedy zmienimy dotąd stosowane pampersy na rzecz innych, jeśli jest gorąco na zewnątrz lub odwrotnie – kiedy jest zimno, a my wybierzemy się z maluchem na spacer i będzie on zbyt grubo ubrany.

Pielęgnacja podczas przewijania

Jeśli już przyszedł czas na zmianę pieluszki, warto zaopatrzyć się w nowego pampersa, mokre chusteczki lub wilgotny ręcznik oraz krem, który nawilży skórę oraz zadba o jej regenerację.

Jest kilka szkół przewijania dzieci. Niektórzy każdorazowo myją okolice pieluszkowe dzieci pod bieżącą wodą, niektórzy przecierają zwilżonym ręcznikiem, ale nie mniej zawodną metodą jest zwilżony wodą wacik lub mokre chusteczki.

Warto jednak zwrócić uwagę na skład tych ostatnich. Wiele marek do swych chusteczek nawilżonych stosuje chemię lub perfumy, które mają nas skusić tuszowaniem nieprzyjemnych zapachów. To błąd – takie chusteczki mogą szybko uczulić skórę naszego szkraba. Lepiej uniknąć tego i wybierać delikatne, naturalnie nawilżane chusteczki.

Po przetarciu skóry w okolicach pieluszkowych polecamy zastosowanie delikatnego kremu, który nawilży oraz zadba o ukojenie zaczerwienionej skóry dziecka. Odpowiednio dobrany preparat regeneruje naskórek oraz zapobiega podrażnieniom i utracie wody, a także nawilża, natłuszcza i uelastycznia skórę.

W naszej ofercie znajdziesz dwa kremy, jeden do codziennego stosowania podczas przewijania :

KREM DO PIELĘGNACJI OKOLIC PIELUSZKOWYCH NA BAZIE BIO OŚLEGO MLEKA OD 1 DNIA

oraz krem, który pomoże w przypadku, kiedy maluch ma podrażnioną skórę lub odparzenia :

KREM DO ZADAŃ SPECJALNYCH NA ODPARZENIA NA BAZIE BIO OŚLEGO MLEKA OD 1 DNIA ŻYCIA

Nasze produkty mają zawartość BIOoślego mleka, które sprawia, że podrażnienia bardzo szybko zostają złagodzone i dziecko nie odczuwa tak dużego dyskomfortu jak wcześniej. Im szybciej zostanie zauważone podrażnienie i zastosowany krem na podrażnienia, tym szybciej maluch poczuje ulgę. Z obserwacji naszych klientek odparzenia znikają w 1-2 dni od momentu zauważenia ich.

Warto pamiętać, aby na co dzień nie stosować kremu na odparzenia, ponieważ w składzie zawiera on cynk – czyli składnik lekko wysuszający skórę, który przy rzeczywistym podrażnieniu koi je. W przypadku używania go bez podrażnień może zadziałać odwrotnie.

Nasz krem do pielęgnacji okolic pieluszkowych ma zupełnie inną konsystencję – jest lekki, szybko się wchłania i pozostawia skórę malca nawilżoną, dlatego nie ma tu mowy o dodatkowych negatywnych skutkach stosowania. Polecamy sprawdzić oba produkty, gwarantujemy zadowolenie ! :)

Zalety używania mleka oślego w codziennej pielęgnacji
Oliwka czy balsam nawilżający do kąpieli dziecka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij Mój koszyk
Zamknij Lista życzeń
Zamknij Ostatnio przeglądane
Zamknij
Zamknij
Kategorie