fbpx

Ohjo wspiera młodzież dzięki akcji PUNKTUS

Jakiś czas temu wzięliśmy udział – a raczej nasze kosmetyki wzięły 😊 w warsztatach organizowanych przez PUNKTUS – Punkt wsparcia dla usamodzielniającej się młodzieży, działający w ramach Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie od 2019 roku.

Chcemy Wam o tym dziś trochę opowiedzieć, ponieważ wspieramy takie inicjatywy i wierzymy, że powinny one odbywać się w każdym mieście.

Całe warsztaty były przeprowadzane pod hasłem “W dobrym stylu do pierwszej pracy” i podczas nich dziewczyny ( ponieważ akurat w warsztatach dla dziewczyn braliśmy udział) dostawały cenne informacje na temat tego jak wystylizować się na rozmowę o pracę, na jaki makijaż i fryzurę się zdecydować.

Jak pewnie się domyślacie nie każdy po przekroczeniu 18 lat “idzie po swoje bez zawahania” :) Czasem potrzeba, aby ktoś “popchnął” do działania, pokazał jak to zrobić czy opowiedział kilka historii ze swojego życia, żeby można było wyobrazić sobie spektrum sytuacji, które mogą nas spotkać.

Dziewczyny, które zaczynają swoje wejście  w dorosłość, opuszczają placówki opiekuńczo – wychowawcze , czy rodzinę zastępczą, doświadczają już i tak niemało stresu. Za chwile będą musiały się usamodzielnić, znaleźć pierwszą pracę, zdecydować czym w życiu chcą się zająć.

Właśnie dlatego stworzone zostały warsztaty “W dobrym stylu do pierwszej pracy”. Podczas nich dziewczyny otrzymały ogrom wsparcia, wskazówek i rad jak szukać pracy, jak się przygotować do rozmowy oraz jak sprawić, aby poczuły się pewnie – poprzez ubiór czy dobrze dobrany makijaż.

Skąd taki temat? 

PUNKTUS to organizacja  pomagająca młodzieży, która wkracza w dorosłość z pieczy zastępczej zarówno instytucjonalnej, jak i rodzinnej. Często takie osoby mają obawy przed udaniem się na pierwszą rozmowę o pracę, dopada ich stres. Zdarza się, że nie mają odpowiednich ubrań, czy najzwyczajniej w świecie potrzebują małej podpowiedzi co założyć.

PUNKTUS wraz z Fundacja Program Pomocy Pierwsza Praca zorganizowali warsztaty, na których dziewczyny otrzymały porady w kwestii fryzur – jak szybko wyczarować idealną na rozmowę, makijażu czy właśnie ubioru.

Dzięki współpracy z Bankiem ubrań mogły dobrać sobie gotowe zestawy i dzięki temu czuć się w stu procentach przygotowane na poszukiwanie pracy.

No dobrze, ale po co tam OHJO?

Przede wszystkim bardzo wspieramy takie inicjatywy. Mamy nadzieję, że na przestrzeni lat powstanie takich warsztatów więcej i nie tylko w Warszawie, ale i w innych miastach.

W ramach tego spotkania odbywały się też warsztaty z Dominiką Chirek, która prowadzi bloga “Naturalnie Proste”. W ostatnim czasie o Dominice zrobiło się głośno za sprawą jej instagrama, który został polecony nawet na popularnej platformie Plotek.pl

Dominika Chirek sama siebie opisuje tak : “(…)Jestem prawnikiem i śledzę prawo kosmetyczne, zwłaszcza pod kątem kontrowersyjnych składników, które stają się zabronione albo zmniejsza się ich dopuszczalne stężenie w produktach. Używam kosmetyków naturalnych, bo lubię więcej roślinnych składników aktywnych, a nie lubię sztucznych zapachów. Punktuję greenwashing i wyłapuję naruszenia prawa na rynku. (…)”.

Nie boi się mówić głośno, co jest dobre, a co jest zwykłą bujdą. Uświadamia konsumentów i mówi wprost czego powinni unikać ( możecie znaleźć u niej tekst o Phenoksyetanolu, o którym sami pisaliśmy kilka tekstów wcześniej !).

To za jej sprawą pojawiliśmy się na warsztatach – Dominika prowadziła tam prelekcję jak być świadomym konsumentem i że warto czytać listę składników żywności, kosmetyków i ubrań, pod koniec której zaproszone dziewczyny otrzymywały paczkę z produktami kosmetycznymi. TUTAJ możecie przeczytać post na temat firm, które wzięły udział w akcji.

To dla nas bardzo ważny temat, ponieważ nasze produkty tworzyliśmy długimi latami, tak aby były idealne i nie zawierały toksycznych składników, które choćby w małym stopniu mają podejrzaną reputację. Zgłosiliśmy się więc do tej akcji z miłą chęcią, bo chcemy, aby każdy miał świadomość, że naturalne = lepsze! ❤️

Sami na co dzień staramy się dużo mówić o tym czego powinniśmy w kosmetykach unikać.

Dziewczyny, które się usamodzielniają, nie posiadają jeszcze takiej wiedzy, dlatego, aby oszczędzić im lat prób i błędów( które są pewnie już za większością z Was) organizatorzy akcji zaprosili właśnie Dominikę, aby wskazała drogę w wyborze kosmetyków, którą warto iść.

Ze względu na komfort biorących udział w warsztatach dziewczyn nie pokazujemy zdjęć z ich wizerunkiem, ale po tych zdjęciach, które możecie zobaczyć na profilach oznaczonych partnerów, można wyczytać, że atmosfera była niezwykle przyjacielska !

Wszystkie prowadzące tryskały pięknym uśmiechem i wspaniałymi poradami!

Dziękujemy za możliwość dołożenia cegiełki w tym temacie! <3

Substancje myjące w kosmetykach Ohjo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij Mój koszyk
Zamknij Lista życzeń
Zamknij Ostatnio przeglądane
Zamknij
Zamknij
Kategorie