fbpx

Kosmetyki anti-pollution, moda czy ekologia?

Czym są kosmetyki anti-pollution?

Skąd pomysł na kosmetyki, które ‘walczą’ ze smogiem i zanieczyszczeniami? Nie każdy ma tego świadomość, ale nasza skóra starzeje się nie tylko przez nasze nawyki żywieniowe, geny czy aktywność fizyczną lub jej brak.

Na jej niezdrowy wygląd, koloryt, choroby skóry czy nawet zmarszczki mają też wpływ zanieczyszczenia z powietrza. Kiedy wychodzimy na zewnątrz bez żadnej warstwy ochronnej – czyli kosmetyku – nasza skóra chłonie więcej zanieczyszczonych cząsteczek powietrza. To przyczynia się do takich problemów jak trądzik czy przebarwienia na skórze.

Od kilku lat głośniej na temat obecnego w powietrzu smogu, społeczeństwo walczy z nim poprzez przesiadanie się na rowery z samochodów, stosowanie oczyszczaczy powietrza w domu, a nawet noszenie masek antysmogowych. Czy to wystarczy? Na pewno jest to krok w dobrą stronę!

Każda osoba, która zaczyna troszczyć się o środowisko to krok bliżej czystszego powietrza dla naszych płuc i skóry. Niestety, jeśli chcemy dbać o to, by do naszego ciała przenikało mniej zanieczyszczeń, warto pamiętać o stosowaniu kosmetyków tworzących barierę, która jest dla nich przeszkodą.

Kosmetyki naturalne anti-pollution – Hit czy Kit?

Mogłoby się wydawać, że kosmetyki anti-pollution to wymysł marketingowców, jednak według nas popularyzacja trendu na kosmetyki tego typu to efekt świadomości konsumenta.

Czy wiesz, że produkty kosmetyczne anti-pollution zostały okrzyknięte jednym z wiodących trendów urodowych na rok 2018?

Nie bez powodu – dzięki nagłośnieniu tematu smogu jesteśmy dużo bardziej świadomi niebezpieczeństwa, jakie wynika z jego obecności. Jak więc kosmetyki mogą radzić sobie z zanieczyszczeniami? Nałożone na skórę tworzą jakby barierę ochronną, która zatrzymuje przedostawanie się dalej brudu, oraz szkodliwych promieni UV.

Co sprawia, że produkty te radzą sobie z tym wszystkim?

Oczywiście skład!

Obecność witaminy A i E, ekstrakty roślinne, czy składniki posiadające zdolności antyoksydacyjne to między innymi składniki, które pozwolą Ci chronić skórę. W naszych produktach znajdziesz ich bardzo dużo, ponieważ ważnym aspektem przy tworzeniu naszych kosmetyków była właśnie ochrona przed czynnikami zewnętrznymi.

Kosmetyki ANTI-pollution dla dzieci

Chyba nie ma potrzeby przekonywać nikogo, że jako dorośli najbardziej boimy się o nasze pociechy.

Wszystkie mamy bardzo dobrze wiedzą czym jest niepokój związany z maluchem po jego przyjściu na świat. Każda chce dla swojego maluszka najlepiej i codziennie dba o to, by jej dziecko było bezpieczne na każdym polu.

Ale! Czy na pewno?

Czy zastanawiałaś się jak ochronić Twoje maleństwo przed zanieczyszczeniami na spacerze? Właśnie po to, abyś nie musiała się dłużej martwić, stworzyliśmy produkt do codziennej pielęgnacji skóry dziecka od pierwszego dnia jego życia.

ANTI-POLLUTION KREM NA KAŻDĄ POGODĘ NA BAZIE BIO OŚLEGO MLEKA OD 1 DNIA ŻYCIA

Dzięki zawartości Bio Oślego mleka oraz pozostałych kluczowych składników aktywnych krem tworzy delikatną warstwę ochronną, zabezpieczającą skórę przed czynnikami środowiska takimi jak wiatr, mróz czy śnieg, wykazując jednocześnie działanie antysmogowe dzięki zawartemu w składzie kompleksowi witamin. 

Doskonale sprawdza się przy wszelkiego rodzaju problemach skórnych dziecka, łagodzi suchą skórę oraz zapewnia całościową pielęgnację. Teraz nie musisz już tak naprawdę martwić się, czy skóra Twojego dziecka będzie odpowiednio zabezpieczona -wystarczy wyrobić w sobie nawyk smarowania maluszka każdego dnia i to zmartwienie zabieramy z Twoich barków!

Szkodliwy wpływ kosmetyków na naszą skórą
O glinkach słów kilka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij Mój koszyk
Zamknij Lista życzeń
Zamknij Ostatnio przeglądane
Zamknij
Zamknij
Kategorie