fbpx

Dlaczego Twoja skóra potrzebuje mleka oślego?

Kiedy zobaczyliśmy badania na temat oślego mleka i tego jak radzi sobie w pielęgnacji skóry stwierdziliśmy, że świat zachwyci się tymi zdolnościami.

Ośle mleko, inaczej zwane białym złotem wśród kosmetyków, może pomóc w wielu problemach skórnych, od egzemy po trądzik, a nawet zmarszczki. Sprawdź, dlaczego ten przeciwbakteryjny, przeciwzapalny składnik bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminę C i kwas mlekowy może być Twoją odpowiedzią na jaśniejszą, zdrowszą skórę.

Skąd ośle mleko w kosmetykach ?

W branży beauty od jakiegoś czasu pojawiają się zwierzęce elementy takie jak śluz ślimaka czy miód pszczeli, ale nie wiele słyszy się o oślim mleku, mimo jego bogatej historii, o której pisaliśmy już niejednokrotnie. Na przykład tutaj! Oślim mlekiem w kosmetykach zachwycają się ludzie na całym świecie! W Polsce jest ono mniej popularne niż w innych krajach europejskich, ale mamy nadzieję, że to się zmieni, jak tylko poznacie wachlarz możliwości tego składnika.

Jak pozyskuje się ośle mleko?

Ośle mleko od tysięcy lat stosowane było prozdrowotnie -już za czasów Hipokratesa, który leczył swoich podopiecznych za jego pomocą, wierzono, że działa ono cuda. Nie było wtedy jednak laboratoriów, wykształconych naukowców, ani testów, które potwierdzałyby jego wyjątkowe zalety.

Mimo to, wiele barwnych historycznych postaci korzystało z jego dobrodziejstw. Wspomniany już Hipokrates, lekarz grecki, jeden z prekursorów współczesnej medycyny, obdarzony przydomkiem „ojca medycyny”. Kleopatra, cesarzowa Sisi, żona Nerona -Pompea czy królowa Wiktoria również stosowały mleko ośle, ze względu na jego właściwości pielęgnacyjne i upiększające.

Powróciliśmy do tego rytuału tworząc kosmetyki OHJO.

Uzyskanie BIO mleka oślego odbywa się wyłącznie ręcznie, więc nie ma tutaj mowy o procesach takich jak mechaniczne dojenie. Wszystkie te czynniki składają się na to, iż pozyskiwanie Bio mleka oślego użytego do produkcji jest procesem przyjaznym, zgodnym z naturą, w harmonii i pełnym poszanowaniu praw naszych uroczych zwierzęcych przyjaciół.

Ponadto warto wiedzieć, że pozyskiwanie oślego mleka to bardzo złożony proces, ponieważ jedna oślica dziennie może wyprodukować tylko około litra mleka dziennie. Ponieważ to mleko jest wykorzystywane do karmienia młodych, do procesów innych niż to, przekazywane są niewielkie ilości.  Mleko pozyskiwane do naszych kosmetyków nie niesie za sobą negatywnych konsekwencji dla oślic, ani małych osiołków

W czym pomoże ośle mleko? Właściwości oślego mleka

Jakie korzyści przynosi nam stosowanie mleka oślego w codziennej pielęgnacji?

  • Przeciwdziała procesowi starzenia, fotoagingowi, szkodliwemu działaniu czynników środowiska – dzieje się tak, dzięki antyoksydacyjnemu kompleksowi witamin.
  • Regeneruje oraz uelastycznia skórę dzięki zawartości aktywnych peptydów.
  • Wiele minerałów zawartych w składzie mleka oślego odpowiada za piękną, rozświetloną i pozbawioną przebarwień skórę.
  • Mleko ośle jest bogate w enzymy, w tym wysoki poziom lizozymu, działa więc przeciwbakteryjnie oraz zapobiega infekcjom, w tym wirusowym.
  • Ma właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu może hamować rozwój komórek rakowych, jak również pobudzać system immunologiczny człowieka poprzez wysoką zawartość immunoglobulin.
  • Silnie nawilża skórę, pozostawiając ją promienną i pełną blasku dzięki zawartości NNKT oraz kwasu oleinowego.

Powiedzcie szczerze – czy wiedząc to wszystko, świadomie wybierzecie produkty niezawierające tak aktywnego składnika? Jesteśmy przekonani, że z tą wiedzą już nie!

Ośle mleko, nasz ulubiony nutraceutyk
Benzyn alkoholu, legalna substancja syntetyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij Mój koszyk
Zamknij Lista życzeń
Zamknij Ostatnio przeglądane
Zamknij
Zamknij
Kategorie