fbpx

Substancje myjące w kosmetykach Ohjo?

Dlaczego nie dodaliśmy syntetycznych substancji myjących do naszych kosmetyków?

Odpowiedź jest bardzo prosta!

Ponieważ natura jest cudowna i posiada w swoim wachlarzu rośliny, z których można pozyskać składniki o właściwościach myjących! Jeśli śledzicie nasze social media, na pewno rzucił Wam się w oczy post z serii #OHJOciekawostka gdzie pisaliśmy już o tym dlaczego nasz płyn do higieny intymnej z serii #OHJOmama oraz płyn i szampon do kąpieli z serii #OHJObaby nie mają w składzie Cocamidopropyl Betaine, To składnik, który znajdziecie w praktycznie wszystkich kosmetykach na naszym rynku.

Jest on obecny zarówno w produktach dla dorosłych jak i w kosmetykach dla maluszków. Jest to detergent amfoteryczny, czyli substancja myjąca, o którym coraz częściej się mówi w kontekście alergenu. Jednak łatwość stosowania go w produkcji, a także ekonomiczne aspekty tej substancji czynią ją bardzo atrakcyjną dla producentów.

Amerykańskie Towarzystwo Kontaktowego Zapalenia Skóry w 2004 roku uznało ten składnik za alergen roku. EWG uznało, że może być toksyną środowiskową (oznaczył go kolorem pomarańczowym), jednak jest on tak spopularyzowany, że nikt nie zajął się dążeniem do wycofania go ze składów środków myjących.

Skoro coraz częściej pojawiają się informacje o możliwym alergizującym działaniu Cocamidopropyl Betaine uznaliśmy, że nie powinien on występować w składzie naszych produktów przeznaczonych do tak delikatnej skóry, jaką jest skóra maluszków oraz ich mam.

Bo jaki jest sens tworzyć produkty, które zapobiegają alergiom, kiedy w składzie jest coś, co je powoduje? 

Jeśli jest choć cień szansy na to, że dany składnik może spowodować niepożądaną reakcję skóry dziecka to nie chcemy go w swoich produktach!

Ponieważ chcieliśmy stworzyć produkt idealny, z jednej strony delikatny, z drugiej dobrze zmywający wszelkie zanieczyszczenia bez uczucia ściągnięcia i wysuszenia.  Uwierzcie, że nie było to łatwe i troszkę nerwów nas to kosztowało.

Ale… Udało się

Stworzyliśmy produkt oparty jedynie o niejonowe, a tym samym najdelikatniejsze substancje myjące. Receptura i technologia produkcji zostały tak opracowane, że nie musieliśmy użyć do zagęszczenia chlorku sodu (tak tego samego, którego używacie w kuchni). Niewątpliwie jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. My nie znaleźliśmy tak delikatnego produktu myjącego. Jesteśmy pewni, że go pokochacie.

Kosmetyki OHJO bez Cocamidopropyl Betaine

W składach naszych produktów znajdziecie takie pozycje jak:

  • glukozyd kokosowy (jest jedną z najłagodniejszych substancji myjących przyjaznych naszej skórze i włosom),
  • glukozyd decylowy (Biodegradowalny środek myjący pochodzenia roślinnego) czy
  • Glukozyd laurylowy (Delikatny środek spieniający nienaruszający równowagi skóry głowy, dzięki czemu jest idealny do codziennej pielęgnacji. Bezpieczny dla środowiska, biodegradowalny).

Są to naturalne odpowiedniki Cocamidopropyl Betaine, które zresztą są dostępne dla wszystkich produkujących kosmetyki – dlatego tym bardziej nie wiemy, dlaczego substancja z taką reputacją jest wykorzystana do tak delikatnych części ciała dzieci i dorosłych.

O glinkach słów kilka
Naturalne kosmetyki Ohjo bez parabenów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij Mój koszyk
Zamknij Lista życzeń
Zamknij Ostatnio przeglądane
Zamknij
Zamknij
Kategorie